Amor i Shakespeare

El nostre Club de Teatre GPV hi anirà, i encara que no en formeu part, un consell: si us agrada el teatre, no us la perdeu!

image_print

L’any passat fou el 450è aniversari del naixement de William Shakespeare, i des d’aleshores, diverses companyies i teatres de tot el món ho estan celebrant.

A Barcelona, i fins l’1 de Novembre, al teatre Poliorama es representa Amor i Shakespeare,  amb un repartiment de luxe: Ariadna Gil, Laura Aubet, Mercè Pons, Sílvia Bel, Rosa Renom, Àlex Casanovas, Joel Joan, Jordi Boixaderas i Aleix Albareda

Com diu el tríptic anunciant de l’obra: Els conflictes sentimentals retratats per Shakespeare desfilaran davant dels nostres ulls amb les intervencions del personatge d’un observador burleta, el clàssic fool shakespearià i amanits amb la presència de la música i les cançons. Les mil cares de l’amor, segons el dramaturg més gran de tots els temps.

El nostre Club de Teatre GPV hi anirà, i encara que no en formeu part, un consell: si us agrada el teatre, no us la perdeu!

Més informació a http://www.teatrepoliorama.com/ca/programacio/c/4_amor.html