Plenari al Consell dels Infants de Badalona

El passat dimecres dia 11de novembre, els representants del Consell dels Infants de Badalona de la nostra Escola van assistir a la sala de plens de la Casa de la Vila per participar en el plenari del CIB.

image_print

El passat dimecres dia 11de novembre, els representants del Consell dels Infants de Badalona de la nostra Escola van assistir a la sala de plens de la Casa de la Vila per participar en el plenari del CIB.

En l’acte, presidit per l’alcaldessa Sra. Dolors Sabater i la regidora d’educació Sra. Laia Sabater, es van decidir coses tan importants com el pla d’acció d’enguany i el tema emblema a treballar al llarg del curs. Per una majoria molt àmplia va guanyar “l’atenció a les persones amb diferents discapacitats”.

Abans de concloure el ple ens va visitar la senyora  Carme Solé Vendrell, que ens va deixar una de les seves pintures, que sota el títol de Why?, fa referència als Drets del Infants. Potser tindrem l’oportunitat de conèixer-la personalment. Va ser un acte molt institucional però alhora molt emotiu i enriquidor, que tant la Sígrid com en David varen tenir molta cura, a posteriori, d’explicar-ho als seus companys.

20151123 Consell Infants (2)

20151123 Consell Infants (3)