Intercanvi a França

Viatge d’intercanvi a França d’un grup d’alumnes de 2n d’ESO.

image_print

IMG_20160411_153412

Avui hem passat tot el dia a l’escola. A primera hora els nostres alumnes han pogut assistir a classes de llatí… en francès! Ja us podeu imaginar les seves cares. Després els hem aparellat amb alumnes d’espanyol d’un altre nivell i s’han entrevistat els uns als altres. Han aprofitat molt l’intercanvi, estaven supermotivats! A continuació, ens han fet un tour per l’escola molt interessant. Finalment, ha dinat cadascú amb la seva parella francesa a la cantina per tornar corrents a les classes. La Sílvia i jo ens hem entrevistat amb el director de l’escola, monsieur Perrillat, que està molt interessat a mantenir el projecte i el contacte amb la nostra escola.

Demà la previsió és visitar la casa del compositor Maurice Ravel i a la tarda agafar l’autobús cap a l’aeroport!

A bientôt!!

Ahir, malgrat que el temps no acompanyava, ens vam llançat a l’aventura de descobrir París! Primera visita obligada: la tour Eiffel! Vàrem fer un bon exercici IMG_20160407_154400pujant les més de 650 escales fins al segon pis! Però l’esforc va valdre la pena, quines vistes tan boniques! El riu Sena, Les Invalides, la tour Montparnasse, le Sacré Coeur… van donar per a un munt de selfies! Després la pluja ens ha

donat una treva i vam poder dinar el picnic que ens havien preparat les famílies als jardins de les Tulleries. La ruta va continuar per la place de la Concorde, la Conciergerie, la piràmide del Louvre i Notre
Dame! De tornada a l’estació, vam passar pels carrerons del barri llatí amb els seus rètols anunciant paella. Una jornada completa i molt amena que els alumnes van poder gaudir amb els seus acompanyants francesos tot comentant cada dues passes: “Oh, la la! Trèes jolie!

IMG_20160411_121523

IMG_20160407_154654

IMG_20160407_160106