Participació de l’Escola a les proves Cangur 2017

El dijous dia 16 de març, 116 alumnes de l’Escola van participar a les proves Cangur que organitza la Societat Catalana de Matemàtiques. Mentre els alumnes de 6è de primària i 1r, 2n i 3r d’ESO ho feien al menjador de la nostra escola, els alumnes de 4t d’ESO i de 1r i 2n de batxillerat ho feien a la sala d’actes de l’Institut Joaquim Blume.

image_print
El dijous dia 16 de març, 116 alumnes de l’Escola van participar a les proves Cangur que organitza la Societat Catalana de Matemàtiques. Mentre els alumnes de 6è de primària i 1r, 2n i 3r d’ESO ho feien al menjador de la nostra escola, els alumnes de 4t d’ESO i de 1r i 2n de batxillerat ho feien a la sala d’actes de l’Institut Joaquim Blume. Creiem que és una bona oportunitat per veure les matemàtiques d’una manera diferent.
Moltes gràcies a tots ells, que voluntàriament van decidir presentar-s’hi,  i a tots els professors dels Departament de Matemàtiques per la seva col.laboració en organitzar la jornada.
Aviat sortirà la classificació. Bona sort a tots!