Dia Mundial de la Poesia

Avui hem celebrat el Dia Mundial de la Poesia a l’escola. Per commemorar aquesta diada els nostres alumnes amb les seves famílies han anat penjant els seus poemes a l’”estenedor de poesia”, al jardí de l’entrada de l’Escola.

image_print

Avui hem celebrat el Dia Mundial de la Poesia a l’escola. Per commemorar aquesta diada els nostres alumnes juntament amb les seves famílies han anat penjant els seus poemes a l’ ”estenedor de poesia”, al jardí de l’entrada de l’Escola.

Tal i com els hi vàrem comentar, els alumnes i professors han tingut una sorpresa poètica, a les 9:30 del matí des de les seves aules han pogut escoltar tots alhora un recital de poesies.

D’aquesta manera ens hem fet ressò d’aquesta diada poètica, deixant fluir pensaments i emocions més profunds a través de la poesia, l’estètica de la paraula.

Moltes gràcies a tots per la seva col·laboració.