Espais de lectura a la biblioteca

Recull d’imatges de la biblioteca on gaudir de la lectura amb els amics.

image_print

Hem començat el curs. La biblioteca obre les seves portes i deixa volar aquelles històries que durant l’estiu han estat amagades entre els llibres esperant ser llegides i viscudes pels nostres nois i noies.

Des de l’escola fomentem la lectura lliure i crítica. Volem que els nostres alumnes tinguin llibertat per escollir el llibre que volen llegir, amb el que vulguin compartir moments. És per tot això que també, de manera responsable i tranquil·la, els nens poden escollir aquell racó de la biblioteca on gaudir de la lectura i de la companyia dels amics.

Pensem que la millor manera de fomentar el gaudi per la lectura és acompanyar els nostres alumnes en el seu recorregut lector i donar-los l’oportunitat de triar què i com volen llegir.

Els mostrem algunes imatges d’aquestes estones de biblioteca, en les que hi ha una mostra de com els alumnes “fan biblioteca” a l’escola.

 Bon inici de curs!