image_pdfimage_print
General

Avui els nostres alumnes de Secundària : l’Adrià, la Laia, la Gala i la Judit, han representat l’Escola a la semifinal del Certamen de Lectura en Veu Alta que organitza l’Enciclopèdia Catalana.

Estem molt contents d’haver tingut aquesta oportunitat de viure la semifinal del concurs juntament amb altres escoles de la província de Barcelona. 

Com sempre, ens sentim molt orgullosos dels nostres alumnes. 

Moltes felicitats i gràcies a tots quatre!

 

General

En aquest article trobareu un recull de tots els vídeos i enllaços de tots els concursos realitzats per Sant Jordi

Clip Sant Jordi

Lliurament de Premis

Lliurament Secundària

Lliurament Cicle Inicial de Primària

Lliurament C.Mitjà i Superior Primària 1

Lliurament C.Mitjà i Superior Primària 2

Lliurament Literari Primària

Lliurament Literari Secundària

Dibuix Cicle Mitjà i Superior

Dibuix Cicle Inicial

Enllaç Concurs d’Il·lustració

Concurs d’Escultura

Concurs d’Experiments

Enllaç Concurs Scratch

Enllaç Concurs de Vídeo

Enllaç Concurs de Booktrailers i Booktubers

Enllaç Campionat de Futbol Robòtic

Enllaç Concurs de Videojocs

Enllaç Concurs de Dansa i Teatre

Enllaç Concurs de Música

Enllaç Concurs de Gastronomia

Enllaç Jocs Olímpics

Enllaç Construcció i Històries de Lego

Concurs d’Improvisacions

 

General

Aquest any, el II Campionat de Futbol Robòtic Sant Jordi ha comptat amb la participació de 203 alumnes de Secundària, agrupats en 52 equips que han realitzat partides eliminatòries per cursos. Cada equip comandava, mitjançant bluetooth, dos robots EV3.

Fragments dels partits.

Guanyadors II Campionat de Futbol Robòtic

Categoria 1r D’ESO

Equip Guanyador

Martí i Medí de la classe Sant Jordi

Equip finalista

Pere, Albert, Adrià i Guillem de la classe Finestrelles 

-ooOoo-

Categoria 2n D’ESO

Equip Guanyador

Marc, Izan i Marc de la clase Eneida

Equip finalista

Javier, Víctor, Miguel i Pau de la classe Odissea

-ooOoo-

Categoria 3r D’ESO

Equip Guanyador

Manel, Arnau i Martí de la classe Canigó

Equip finalista

Arola, Bruna, Marta, Noa i Lucia de la classe Atlàntida

-00O00-

Categoria 4td’ESO-BATX

Equip Guanyador

Ricard Amenós Álvaro García Eric Aldabo de la classe Espriu

Equip finalista

Ton Petit i Artur Roca de la classe Gaudí

Podeu consultar l’enunciat de l’activitat en aquest enllaç:

http://www.xtec.cat/~lnater/3r/maquines/concurs_santjordi_robot.html

General

Fragments del concurs d’Experiments de Sant Jordi realitzat el dissabte 22 d’abril. Aquest edició va comptar amb la presència del Sr. Antoni Accensi, científic emèrit col·laborador amb ‘Escola dins del programa Amgen Ex(p)eriència de la Fundació Catalana per a la Recerca i la Innovació. El Dr. Accensi ha treballat al CERN i a l’Agència Espacial Europea, entre d’altres.

 

General

Guanyadors del IV Concurs Scratch Sant Jordi

Els guanyadors han estat votats pels nois i noies del Cicle Superior de Primària.

Podeu provar els jocs fent clic als noms dels guanyadors.

Cicle Mitjà

Accèssit

3r premi.

2n premi

1r premi.

 

Cicle Superior

Accèssit


3r premi

2n premi

1r premi

 

I si voleu provar els altres els trobareu en aquest enllaç