La Ludoteca de la nostra escola

Els volem comunicar que avui, dia 12 de febrer, tindrà lloc la primera Jornada de Portes Obertes de la Ludoteca de la nostra escola.

image_print

dia 12 de febrer, va tenir lloc la primera Jornada de Portes Obertes de la Ludoteca de la nostra escola.   Durant 45 minuts (des de les 16.45 fins a les 17.30 h) els nens i les seves famílies van gaudir tots junts fent servir els diferents jocs de taula que tenim a la seva disposició. Els alumnes de Vida Social Ludoteca van ser els encarregats de dinamitzar l’activitat.
La raó principal que ens motiva a proposar-los aquesta activitat és que pensem que el joc és una de les millors maneres d’ajudar que els nens i nenes puguin aprendre i desenvolupar-se intel·lectualment, socialment, emocionalment i físicament.

Imatges de l’acte